Polet starta u ponedjeljak 25.07.
Trener Poleta Zoran Tomčić odredio je početak priprema za start MŽNL-e za ponedjeljak 25.07. sa početkom u 19,00.

sudac:Krečak

Strijelci: 0:1 – Stuparić (18), 0:2 – Stuparić (20), 1:2 – Kljajić (25-11m), 2:2 – Kljajić (36), 3:2 – Kljajić (66), 3:3 – Skrbin (75), 3:4 – Pejak (76).

NK Polet - NK Ponikve 2 : 0 (0 : 0)
22. kolo MŽNL
sudac: Kos

strijelci: 1:0 Sučić (46), 2:0 Zagorec (78)
sudac:Pavličić

STRIJELCI: 1:0 Brčić (23), 1:1 J. Sovina (55), 2:1 Gorše (70)
Marta druga na kadetskom prvenstvu Hrvatske
U Trogiru, hotelu Medena održano je od 20.-26.6.2016. kadetsko prvenstvo hrvatske u šahu na kojem se natjecao jedan kadet i tri kadetkinje Poleta iz Buševca. Najuspješnija je bila Marta Trgovac koja je u konkurenciji do 11 godina osvojila drugo mjesto i bila je najbolja od učesnica s 10 godina. Ponovo je poklonila prvo mjesto koje je osvojila Bevanda Ema jer je
Datum: 27.06.2016. - 23.14
II. LIGA SENIORI – proljetni dio
Ovu sezonu sastav Poleta je oslabljen odlaskom Mateja Blažeka u zagrebačku Mladost koja igra u I. A ligi a Drago Đeno drugi igrač po rejtingu odselio je u Beč. Polet je prije par godina pomladio ekipu i zahvaljujući napredovanju tih igrača nije bilo potrebe za pronalaženje pojačanja jer i u ovom sastavu procijenili su da nema bojazni za ispadanjem. To se pokazalo točnim i nakon proljetnog dijela Polet je na 4. mjestu.
Datum: 21.04.2016. - 11.52
Kadetske lige - kadetkinje Poleta prvakinje
Neizvjesna do zadnjeg kola bila je liga kadetkinja regije centar. Ekipa Poleta i Picoka iz Đurđevca završila su ligu a 13 osvojenih bodova ali je prvo mjesto pripalo buševčankama koje su ukupno osvojile pola boda više. Samo bod manje imale su kadetkinje ŠD Sisak. Ove tri ekipe izborile su pravo nastupa na državnom finalu. Najzaslužnija za ovaj rezultat je Mihaela Blažeka koja je na prvoj ploči pobijedila sve svoje protivnice. Ona ove godine završava svoju vrlo uspješnu kadetsku karijeru i nastavit će igrati u seniorskoj ekipi Poleta.
Datum: 21.04.2016. - 10.59
Počela ligaška natjecanja u šahu
U subotu 12. 3. 2016. počele su kadetske lige. Kadetkinje su igrale u Zagrebu i ostvarile tri pobjede. Ekipe Bana Jelačića iz Zaprešića i Brestja iz Sesvata poražene su s 3:1 a Odra Novi Zagreb s 4:0. Pravi mečevi za odlazak na državno prvenstvo tek slijede. Za kadetkinje igraju Mihaela Blažeka, Marta Trgovac, Mira Trgovac, Lucija Rožić i Dora Jazbec.
Datum: 15.03.2016. - 14.05
KUP Zagrebačke županije 2016. – Polet drugi
U subotu 6.2. i nedjelju 7.2.2016. održan je Kup ZŽ za seniore. Igralo se u restoranu Dioniz u Dugom Selu. Nastupilo je 9 momčadi Zagrebačke županije a igrao se švicarac 5 kola. Prvo mjesto osvojio je ŠK Velika Gorica čija je ekipa imala najveći prosječni rejting. ŠK Polet je prva tri kola igrao bez svog drugog igrača po jačini i kad je bio korak do prvog mjesta odigrao je neriješeno u 4. kolu s ekipom Svete Nedelje i prepustio prvo mjesto Velikoj Gorici.
Datum: 15.02.2016. - 17.15
Natjecanje Osnovnih škola u šahu
Održano je gradsko (20.1.2016.) i županijsko (29.1.2015.) natjecanje školskih ekipa u šahu za školsku godinu 2015./2016. godinu. Natjecanje ŠŠD Velike Gorice održano je u novoj školi u Novom Čiću a Županijsko u Buševcu.
Kod učenica uvjerljivo je plasman na poluzavršno natjecanje izborila ekipa ŠŠD Vučko iz Vukovine. Na gradskom natjecanju u sastavu Trgovac Mira, Jazbec Dora, Kirin Ivana, Trgovac Marta i Brajković Lora (rezerva) pobijedile su OŠ Velika Mlaka i OŠ Slavka Kolara iz Kravarskog s 8 : 0. Druga je bila OŠ Velika Mlaka
Datum: 31.01.2016. - 14.51
Mjesečni kadetski turnir - Siječanj 2016.
U subotu 23.01.2016. održan je u Šibicama mjesečni turnir mladih na kojem je sudjelovalo 45 kadeta. Igralo se 5 kola tempom od 15 minuta po igraču. Uspješan domaćin bio je ŠK Ban Jelačić. Turnir je otvorio predsjednik ŠSZŽ Željko Kiseljak, a medalje je podijelio zamjenik predsjednika ŠSZŽ Zlatko Rožić. Pobjednici po kategorijama su: 1) mlađi kadeti - Marta Trgovac ( ŠK Polet Buševec)- osvojila je obje zlatne medalje,
Datum: 31.01.2016. - 14.47
V. HRVATSKA LIGA centar
Na inicijativu Damira Tomke oformljena je ekipa koju čine uglavnom veterani kluba a priključili su se seniorke a ponovo su se aktivirali i nekad vrlo uspješni kadeti i juniori Poleta. Uvršteni su u petu ligu –centar (8.3.2015.- 25.11.2015.) koju su činila 14 klubova a igralo se po švicarskom sustavu 9 kola. Polet je na kraju zauzeo treće mjesto
Datum: 30.11.2015. - 18.15
Seniori - II. HRVATSKA LIGA centar
Po prosječnom rejtingu ekipa favoriti za prvaka bili su ŠK Bjelovar i ŠK Stridon s rejtingom preko 2300 bodova što se pokazalo točnim. Ekipa iz Štrigove osvojila je prvo mjesto s 20 bodova a drugi Bjelovar bio je drugi. Treći je bio ŠK Tomislav-Goran, Sv.I. Žabno s 12 bodova a Polet je samo s bodom manje bio čak sedmi. Dva kola prije kraja za ostanak u ligi borilo se pola ekipa.
Datum: 30.11.2015. - 18.14
Promocija monografije 50 godina buševskog šah
Promocija knjige „50 godina buševskog šaha“, autora Drage Katulića, održana je u subotu 26. rujna 2015. godine u 19 sati u Domu kulture u Buševcu. U prisustvuj brojnih uzvanika, sponzora, predstavnika mjesnih udruga i organizacija te stotinjak posjetitelja uglavnom šahista pripremljen ja zanimljiv program koji je podsjetio prisutne šahiste na dane kada su aktivno igrali u šahovskom klubu Polet a posebno kad su prolistali monografiju s brojnim fotografijama, tabelama, partijama i statističkim podacima.
Datum: 19.09.2015. - 20.46
JUNIORSKO PRVENSTVO HRVATSKE
U Varaždinskim Toplicama odigrano je od 25.-31.7.2015. Polet je ima tri predstavnika i to Filipa Pavića, Ivanu i Mihaelu Blažeka. Odličan rezultat ostvario je Filip koji je osvojio 3. mjesto i povećao međunarodni rejting za 25 boda. Ivana Blažeka je do 19 godina u konkurenciji 5 juniorki završila na 4. mjestu i osvojila novih 6 međunarodna rejting boda.
Datum: 13.08.2015. - 19.05
Prvenstvo Europske Unije u šahu za mlade
U Mureku je od 4.-13.8. 2015. igrano Prvenstvo Europske unije u šahu za mlade. U konkurenciji do 10 godina igrala je Marta Trgovac iz ŠK Polet Buševec. Igrali su zajedno djevojčice i dečki i Marta je s 5 osvojena boda podijelila je 5.-11. mjesto. Marti je ždrijeb odredio u 5 od 9 kola da igra s dečkima a budući da ima tek 9 godina ovaj rezultat možemo smatrati odličnim.
Datum: 13.08.2015. - 17.12
Kadetkinje Poleta odlične na prvenstvu Hrvatske
U Splitu je održano od 20.-26. lipnja održano kadetsko prvenstvo Hrvatske u šahu na kojem se natjecalo 6 kadeta i kadetkinja Poleta. Kadetkinje su ostvarile odličan rezultat, Mihaela Blažeka ponovo je prvakinja do 15 godina, Marta Trgovac podijelila je prvo mjesto do 9 godina ali je po dodatnim kriterijima druga,
Datum: 27.06.2015. - 09.54
Ekipa kadetkinja u državnom finalu
Smjena generacije nakon osvajanja titule državnih prvakinja 2011. godine prošla je uspješno. Naše kadetkinje nisu ušle na državno samo 2014. kada su za ekipu igrale sve nove igračice koje su šah počele igrati dvije godine ranije. Ove godine uz Mihaelu Blažeka državno finale osigurale su prije zadnjeg kola.
Datum: 06.05.2015. - 16.17
Kadeti Poleta osvojili 7 medalji
Na pojedinačnom prvenstvu Zagrebačke županije u šahu za kadete i kadetkinje koje je odigrano 14.i 15. ožujka u Dugom Selu mladi šahisti Poleta bili su uspješni. Na prvenstvu se natjecalo 52 kadeta i kadetkinja a devet ih je bilo iz ŠK Polet. Osvojeno je sedam medalji i to 4 zlatnih, jedna srebrna i dvije brončane.
Datum: 25.03.2015. - 12.56
Statistika pojedinačno 1962.-2012.
U arhivi kluba pohranjeni su podaci o svim odigranim mečevima ( bez brzopoteznih partija) od osnutka 1962. Provjerite dali ste i Vi među 169 šahista ili šahistkinja. Također možete naći popis svih protivničkih ekipa i rezultatski omjer.
Datum: 03.01.2015. - 20.22
STATISTIKA EKIPNO 1962.-2012.
Datum: 02.01.2015. - 20.39
15. Međunarodni turnir juniorki BUŠEVEC 2016.
Tradicionalni međunarodni turnir juniorki u šahu održan je u Buševcu po 15 put za redom. Na otvorenju u SRC Zvrnik uz brojne mještane, predstavnika udruga sela bili su i predstavnici grada Velike Gorice, Zajednice sportskih udruga grada Velike Gorice i Zajednice športskih udruga i saveza Zagrebačke županije pokrovitelja ovog turnira. Od prijavljenih 42 juniorki na turnir je došlo 33. Termin turnira baš se poklopio s
Datum: 03.04.2016. - 13.12